Ana sayfa / Araba Alma Koşulları / Gürcistan’dan Alacağım Araba Benim Üzerime Mi Olacak?

Gürcistan’dan Alacağım Araba Benim Üzerime Mi Olacak?

Gürcistan, araç fiyatlarının ucuz olması bakımından günümüzde özellikle Türkiye’de yakından takip edilmeye başlanan bir araç piyasa sahasıdır. Türkiye’de araç fiyatları ve vergilerinin yüksek olmasından dolayı, araç satın alamayan kişilerin Gürcistan sahasına yönelmeye başladığını görmekteyiz. Ülkemizde de bu konuyla alakalı birçok reklam ve tanıtımların yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte, insanların daha çok ilgisini çekmeye başlamıştır.

 

Gürcistan’daki araç fiyatlarının ucuz olmasını öğrenen kişiler, doğal olarak bazı hususları da merak etmeye başlamıştır. Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki, bu yolla alınan araçlar, yasal sınırların dışına çıkılmadığı sürece tamamen kanunidir. Yani aracı Gürcistan üzerinden resmi bir şekilde satın alarak, aynı şekilde Türkiye’de gerekli işlemlerini de yaptırarak kullanabilirsiniz. Merak edilen noktalardan birisi de ‘Gürcistan’dan alacağım araba benim üzerime mi olacak’ konusudur.

 

Gerekli yasal süreçler takip edildiği zaman, Gürcistan’dan satın alacağınız araçlar sizin üzerinize olmaktadır. Gürcistan’da araçların çok ucuz olması genelde insanların aklına araçların kaçak ya da çalıntı olduğu fikrini getirmektedir. Ancak Gürcistan’da araçların ucuz olmasının nedeni devlet politikası ile alakalıdır. Bu bakımdan Gürcistan’dan alınan araçlar da yasal olabilmektedir. Aracı doğrudan sizin üzerinize kayıtlı bir şekilde buradan satın almaktasınız. Ardından aracı Türkiye’ye sokmak istiyorsanız, belirli bazı vergileri ve ücretleri ödeyerek bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Aracı Türkiye’de kayıt ettirmediğiniz durumlarda ise, 3 aylık periyotlar halinde Gürcistan’a giriş çıkış yapmanız gerekecektir.

 

Yazar admin

Check Also

Gürcistan Araba Fiyatları 2017

Gürcistan Araba Fiyatları 2017                 Son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir olay olan Gürcistan’dan araç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir