Ana sayfa / Genel / Gürcistan’da Araba Fiyatları

Gürcistan’da Araba Fiyatları

Türkiye’de özellikle son yıllarda araç fiyatlarının dudak uçuklatan cinsten olduğu bilinmektedir. Araç fiyatları bir yana, yurtiçinde uygulanan birçok vergi ile birlikte, bir araba sahibi olmak çok lüks bir hale gelmektedir. Bu durum da insanları çeşitli alternatifler yaratmaya itmektedir. Kişiler bu duruma en büyük çare olarak yurtdışından araç satın alıp, bunu yurtiçine getirmekte bulmuştur.

 

Araç fiyatlarının Türkiye piyasasına göre çok düşük olduğu ülkelerden birisi Gürcistan’dır. Gürcistan’dan alınan bir araba, Türkiye piyasasına göre hemen hemen yarı fiyata kadar inmektedir. Türkiye’de 60 bin TL’ye alınan bir aracı, Gürcistan’da 30-35 civarı bir ücrete temin edebilirsiniz. Gürcistan’da araba fiyatları bu şekilde olduğu için, günümüzde birçok kişi bu şekilde Gürcistan’dan araç alıp Türkiye’de kullanmaktadır.

 

Gürcistan’dan alınan bir aracı Türkiye’de kayıt ettirerek, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yurtiçinde aracın kayıt işlemleri ücretlerini de işin içine katınca, yine de daha avantajlı olduğu görülmektedir. İşlemler uzun ve yorucu olsa dahi, fiyat olarak daha düşük bir ücrete araç alıyor olmak insanları cezbetmektedir. Bazı durumlarda kişiler gümrüklerdeki bazı yasadışı yollarla da araçları yurtiçine sokmaktadır. Ancak bu durumun yasal olmadığını hatırlatmakta elbette fayda vardır. Bu şekilde yurtiçine kaçak olarak sokulacak araçlara devlet el koyabilmektedir. Bunun için en garanti yol aracı Gürcistan’dan ucuza satın aldıktan sonra, Türkiye’de yasal olarak kayıt altına aldırmaktır. Bunun dışında başvuracağınız kaçak yollar, başınızı derde sokabilir.

Yazar admin

Check Also

Gürcistan’dan Araba Alıp Türkiye’de Kullanmak

Gürcistan’dan Araba Alıp Türkiye’de Kullanmak   Türkiye’de araç fiyatlarının ve vergilerinin çok yüksek olması, özellikle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir