Ana sayfa / Genel / Gürcistan Satılık Araba

Gürcistan Satılık Araba

Resmi verilen üzerine bakıldığı zaman, Türkiye piyasasında uygulanan vergilerin yüksekliği araç fiyatlarını da etkilemektedir. Vergilerin yüksek olması nedeniyle araç fiyatları da çok yüksek rakamlarda seyretmektedir. Şuan için lüks bir araç sahibi olmak isteyen kişilerin ortalama olarak 100 bin TL civarı bir parayı gözden çıkarmaları gerekmektedir.

 

Gürcistan araç piyasası ise bu anlamda insanlara bir anlamda çıkış yolu olmaktadır. Gürcistan satılık araba fiyatlarının Türkiye piyasasına göre şaşırtıcı derecede düşük olması nedeniyle buralardan araç satın almak fikri insanlara daha akla yatkın gelmeye başlamıştır. Bu yöntem insanlara daha çok gümrük kaçağı araçlar olarak gelmektedir. Ancak resmi olarak işlemleri yürütülen hiçbir araç, gümrük kaçağı durumunda olmamaktadır. Gürcistan’da bulunan galerilerden alınan sıfır ya da ikinci el araçları, gerekli usullerine göre satın alıp, yurda bu şekilde soktuğunuz taktirde hiçbir sorun yaşamamaktasınız. Gürcistan’dan aldığınız aracı Türk plakası almadan da kullanma durumunuz mevcuttur.

 

Ama bu durumda araç ile her üç ayda bir Gürcistan’a giriş çıkış yapmak durumundasınız. Aracı Türkiye’ye kayıt ettirmek için ise plaka satın alarak, gerekli vergileri ödemeniz gerekmektedir. Araç fiyatlarının Gürcistan’da, Türkiye’ye göre %60 oranında daha ucuz olması, aracı her türlü daha ucuza almak anlamına gelir. Bu anlamda Gürcistan’a gitme imkanı olan ya da vekalet vererek araç getirtme şansı olanların, bu yöntemle araç sahibi olmaları mümkündür.

Yazar admin

Check Also

Gürcistan’da Araba Fiyatları

Türkiye’de özellikle son yıllarda araç fiyatlarının dudak uçuklatan cinsten olduğu bilinmektedir. Araç fiyatları bir yana, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir