Ana sayfa / Araba Alma Koşulları / Gürcistan Araç Getirme

Gürcistan Araç Getirme

 Hepimizin bildiği gibi ülkemizde ki araç fiyatları çeşitli nedenlerden dolayı yurtdışı piyasasına göre oldukça pahalı. Durum böyle olunca araba almak isteyenler çareyi yurtdışından araba getirmekte bulmaktadır. Yurtdışından araba getirmek isteyenlerin en çok alışveriş yaptığı ülke ise Gürcistan’dır. Peki, Gürcistan’dan ülkemize araba getirip Türkiye’de kullanmak için neler yapmalıyız?

 

Öncelikle bu işin bazı kuralları var ve bu kuralları harfiyen yerine getirmek zorundayız. Öncelikle seçmiş olduğumuz araç daha önceden ülkemize girmişse o araç Gürcistan’da en az 1 sene kalmak zorundadır. Ancak o 1 sene dolduktan sonra tekrar satılarak ülkemiz sınırlarından girebilir. İkinci dikkat etmemiz gereken konu ise aracı aldığınız kişi ile birlikte ülkemiz sınırlarına sokabilirsiniz. Ve araç sahibi araç olmadan ülkesine giriş yapamaz. Bu yüzden gümrük memurlarıyla iyi ilişki kurmak ve bir miktar da para vermeniz gerekir.

 

Almış olduğunuz araç yeni değişen kanunlara göre 2 yıl ülkemizde kalabilir. Bu süre dolduktan sonra araç Gürcistan topraklarına girip çıkmak zorundadır. Bu işlem içinde aracı aldığınız kişinin aracı alıp kendisinin sınırdan geçirmesi gerekmektedir. Bu yüzden araç satın aldığınız Gürcü vatandaşlarla ilişkilerinizi iyi kurmak ve devamlı iletişim halinde olmak zorundasınız. Kısacası Gürcistan araç getirme konusunda bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu sayede ülkemizde çok pahalı olan araçları Gürcistan’dan oldukça ucuza temin edebilirsiniz.

Yazar admin

Check Also

Gürcistan Araba Fiyatları 2017

Gürcistan Araba Fiyatları 2017                 Son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir olay olan Gürcistan’dan araç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir