Ana sayfa / Araba Alma Koşulları / Gürcistan Araba

Gürcistan Araba

Gürcistan, dünya araç piyasası baz alındığında, araç fiyatlarının en düşük olduğu ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle Türkiye’ye oranladığımız zaman, çok çok daha ucuza araç almak mümkündür. Yani Türkiye’de maliyeti yaklaşık olarak 100 bin TL olan bir araç, Gürcistan’da ortalama olarak 20 bin TL civarı bir fiyata alınabilmektedir. Gürcistan araba fiyatlarının bu kadar ucuz olması, araçların herhangi bir şekilde kalitesiz ya da çalıntı olmasıyla alakalı değildir. Gürcistan, devlet politikaları gereği vergi oranlarının çok düşük olduğu bir ülkedir. Vergilerin düşük olması da, araç fiyatlarını çok makul bir seviyede tutmaktadır.

 

Türkiye’de araç fiyatlarının ve vergilerinin çok fazla olması nedeniyle, Gürcistan ülkemiz vatandaşlarına bu anlamda bir alternatif yaratmaktadır. Bakıldığı zaman son dönemlerde Gürcistan’dan araç satışı yapan birçok firma, Türkiye ile sıkı ilişkiler içerisindedir. İnternet üzerinden de bu araç firmalarının reklamlarını görmek mümkündür. Kısacası bizim vatandaşlarımız da yavaş yavaş bu tarafa yönelmeye başlamıştır. Araçları Gürcistan’da makul bir fiyata aldıktan sonra, Türkiye’de kayıt altına aldırmak ve ardından yasal olarak araçları kullanmak fikri, insanlara cazip gelmektedir.

 

Bu durumun riskleri tartışılacak olursa, işlemleri tamamen yasal çerçevede yaptığınız sürece, herhangi bir risk taşımamaktadır. Satın aldığınız araçları kayıt ettirmeden kaçak bir şekilde Türkiye’ye sokmanız ise, araçlarınızı yasadışı konuma sokmaktadır. Bu durumda da araçların her an için elinizden gidebileceğini ve hakkınızda yasal işlem başlatılabileceğini unutmayın.

Yazar admin

Check Also

Gürcistan Araba Fiyatları 2017

Gürcistan Araba Fiyatları 2017                 Son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir olay olan Gürcistan’dan araç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir