Ana sayfa / Genel / Gürcistan Araba Galerileri

Gürcistan Araba Galerileri

Gürcistan özellikle devletin uyguladığı düşük vergiler sebebiyle, araç fiyatlarının çok düşük seviyelerde olduğu bir ülke durumundadır. Türkiye’ye kıyasladığımız zaman, iki ülke arasındaki otomobil fiyatlarında dağlar kadar büyük bir fark olduğu görülmektedir. Türkiye’de uygulanan vergiler sebebiyle, araç fiyatları çok yukarı seviyelerdedir. Bu bakımdan özellikle ucuza araç sahibi olmak isteyenler, Gürcistan’dan araç getirtme fikrini yönelmişlerdir.

 

Özellikle son yıllarda araç fiyatlarının iyice tavan yapmasıyla birlikte, Gürcistan araç piyasası bir canlılık yaşamaktadır. Türkiye’de çok sayıda reklamı yapılan Gürcistan araç piyasası, sosyal medyayı da etkin olarak kullanınca, insanların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Gürcistan araba galerileri; özellikle Facebook, İnstagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden Türkiye’deki insanlara seslenerek, araç tanıtımı yapmaktadır. Bu galerilerde çok ucuz fiyatlara araç bulmak mümkündür. Türkiye’de ortalama 100 bin ile 150 bin TL arasında değişen bir lüks araca sahip olmak, Gürcistan’da ortalama olarak 45-50 bin TL civarı olabilmektedir. Bu büyük fark insanları da doğal olarak buraya yöneltmektedir.

 

Gürcistan sınırlarından alınan araçlar, hiçbir şekilde çalıntı ya da kaçak değildir. Araçların fiyatlarının düşük olması, vergiler sebebiyle araçların ülkeye ucuza giriş yapmasıdır. Gürcistan’dan satın alacağınız aracı, gerekli yasal işlemlerini yaptırdıktan sonra, Türkiye sınırlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu şekilde tüm yasal işlemleri yürütülen araçlar, hiçbir şekilde bir sorun yaşamamaktadır. Bu işlemler yapılmadığı taktirde, araç Türkiye’ye getirildiği zaman, araçlar da doğal olarak kaçak sayılmaktadır ve her an bir aracınıza en konulma tehlikesi mevcuttur.

Yazar admin

Check Also

Gürcistan Araba Fiyatları 2017

Gürcistan Araba Fiyatları 2017                 Son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir olay olan Gürcistan’dan araç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir