Ana sayfa / Sık Sorulan Sorular / Gürcistan’dan Araba Alan Var Mı?

Gürcistan’dan Araba Alan Var Mı?

               Her araba meraklısının gönlünde şık ve güzel bir araba yatmaktadır. Ama bu arabalara sahip olmak çoğu zaman pek de kolay olmaz. Hele ki ülkemizde istediğimiz arabalara sahip olmak daha da zordur. Çünkü araba fiyatları ülkemizde oldukça pahalıdır. Bu yüzden bazı vatandaşlarımız istedikleri arabaları yurtdışından alıp ülkemizde kullanmaktadır.

 

Aklınıza hemen gelecek olan ilk soru bu işi nasıl yapıyorlar olacaktır. Yurtdışından araba alıp ülkemizde kullanabilirsiniz ancak bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Yurtdışı pazarından ülkemize araba getirmekte kullanılan en işlek ülke Gürcistan’dır. Gürcistan’dan araba alan var mı? sorusuna hemen cevap verelim. Evet Gürcistan’dan araç alıp ülkemizde rahatça kullanan birçok araba tutkunu bulunmaktadır. Eğer şartları yerine getirirseniz hiçbir engelle karşılaşmamaktasınız.

 

Bu şartlar nedir diye sorarsanız hemen şöyle açıklayalım:

 

Öncelikle araç daha önceden ülkemizde bulunmamış olmalıdır. Eğer araç ülkemizde bulunmuşsa bir sene Gürcistan’da durması gerekmektedir. Ancak bu süre geçtikten sonra aracı satın alabilirsiniz. İkinci şart araç 2 yılda bir Gürcistan sınırları içerisine girmek zorundadır. Üçüncü şart ise araç Gürcistan sınırından çıkarken ve girerken aracın sahibi de araçta olmak zorundadır. Yani aracı aldığınız Gürcü vatandaş sınır geçişlerini sizin yerinize yapmak zorundadır.

 

Bu şartları yerine getirip dilediği araca sahip olabilen birçok vatandaşımız bulunmaktadır. Gürcistan’dan araç getirmek sanıldığı kadar zor bir işlem değildir.

Yazar admin

Check Also

Gürcistan Araba Fiyatları 2017

Gürcistan Araba Fiyatları 2017                 Son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir olay olan Gürcistan’dan araç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir